HAKKIMIZDA

Anasayfa / Hakkımızda

Çiltar Tarım İşletmesi Ltd. Şti.
Çilek Fideciliğinde
Güvenilir İsim...
1985 yılında çilek fidesi üretimine başlayan firmamız 1992 yılında ÇİLTAR TARIM İŞLETMESİ LTD. ŞTİ. ünvanını alarak üretime devam etmiştir. ÇİLTAR ilk yıllarında Adana’nın çeşitli bölgelerinde çilek fidesi üretimi yapmıştır. En kaliteli çilek fidelerini üretme çabasında olan ÇİLTAR, 1994 yılından bu yana çilek fidesi üretimini, daha sağlıklı olması için İç Anadolu bölgesine taşımıştır.

Global çilek piyasasında tercih edilen en iyi ve yeni çeşitleri Amerika ve Avrupa’daki çilek üreticileri ile aynı zamanda Türkiye’deki çilek üreticilerine ulaştırabilmek amacında olan ÇİLTAR, 2004 yılında California Üniversitesinin Lisansörü olan ve merkezi İspanya’da bulunan Eurosemillas firması ile patent antlaşması yapmış ve Eurosemillas firmasının alt lisansörü olmuştur.

ÇİLTAR’ın Kayseri ilinin Develi ilçesinde ürettiği çilek fideleri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Kayseri Tarım İl Müdürlüğü tarafından denetlenmekte olup, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü tarafından sertifikalandırılmaktadır.

ÇİLTAR, uzun yıllardır yaptığı çilek fidesi üretimi ile çiftçilere her dönemde olduğu gibi sağlıklı, kaliteli ve yüksek verimli çilek çeşitleri ile hizmet vermenin yanı sıra birçok ülkeye de yetiştirdiği çilek fidelerini ihraç etmektedir.

Çeşitli merkezlerde çiftçi toplantıları yaparak çilek üretimi ile ilgili yeni teknikleri ve yetiştirme şekillerini çiftçilere aktarma gayreti içinde olan ÇİLTAR, fide dikiminden itibaren üretimin her safhasında üreticinin yanında olarak ‘‘ÇİLEK FİDECİLİĞİNDE GÜVENİLİR İSİM’’ olmuştur. “ÇİLTAR ÇİLEK FİDELERİ, KAZANCIN GARANTİSİDİR’’ sloganı ile çilek üreticisinin her zaman yanında olmaya devam edecektir.
ÇİLTAR, son onbeş yıldır İç Anadolu bölgesinde yaptığı çilek fidesi üretimi ile çiftçilerimize her dönemde olduğu gibi sağlıklı, kaliteli yüksek verimli çilek çeşitleri ile hizmet vermektedir.
Site Haritası
Hemen Arayın
Whatsapp İletişim