PETALUMA (Yeni)

Anasayfa / Çilek Fideleri / PETALUMA (Yeni)

PETALUMA (Yeni)
Petaluma çilek fidesi, eski UC bitki yetiştiricileri Doug Shaw ve Kirk Larsen tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen başka bir çeşittir. 'Fronteras'ta olduğu gibi, kısa gün çeşididir, yani meyvesinin çoğunu ilkbahar ve sonbaharın daha kısa günlerinde üretir.

Standart kısa gün çeşidi 'Ventana' ile karşılaştırıldığında, 'Petaluma' orta derecede kuvvetli bir bitkidir ve bu nedenle tarlada muhtemelen 'Ventana'ya göre bitki başına daha az yer kaplayacaktır. Meyvesi 'Ventana'dan biraz daha koyu ve iri, harika bir tada ve iyi raf ömrüne sahiptir. 'Petaluma'nın meyve verme düzeni 'Ventana'nınkine benzer, üretiminin ortalama 2/5'e yakını sezonun başlarında gerçekleşir. 'Petaluma', Fusarium solgunluğuna karşı iyi direnç gösterir.

Verticillium solgunluğuna ve Phytophthora'ya karşı direnç, 'Ventana'nınkinden önemli ölçüde daha fazladır. Kontrollü aşılamalara dayalı olarak 'Petaluma', Macrophomina'nın neden olduğu taç çürümesine karşı iyi bir direnç seviyesine sahiptir...
ÇİLTAR, son onbeş yıldır İç Anadolu bölgesinde yaptığı çilek fidesi üretimi ile çiftçilerimize her dönemde olduğu gibi sağlıklı, kaliteli yüksek verimli çilek çeşitleri ile hizmet vermektedir.
Site Haritası
Hemen Arayın
Whatsapp İletişim